Ricochet

Ricochet je raketový šport pre dvoch, veľmi podobný hre squash, ktorý vznikol v Kanade a postupom času si získava stále viac športových nadšencov z celého sveta. Vďaka jeho vlastnostiam je vhodný pre každého, od vášho dieťaťa až po seniorov.
     
Polhodinka Ricochetu je ideálny tréning pre celé telo. Zrýchľuje činnosť srdca a krvného obehu bez nadmerného zaťaženia. Podporuje pohyblivosť, súčasne šetrí kĺby, zlepšuje ľudské reflexy a je 2,5 krát náročnejší než tenis. Tento šport sa dá ľahko a rýchle naučiť, nepotrebujete žiadne nákladné vybavenie, len raketu, loptičku a chuť urobiť niečo pre svoje telo.

Tento raketový šport si zahraje každý. Aj ten, kto drží raketu prvýkrát v ruke. Pri tomto športe totiž nie je taká dôležitá technika úderov, čo je veľká výhoda voči iným raketovým športom. Ide o veľmi dynamický a rýchly šport, pri ktorom po chvíľke hry budete schopní hrať dlhé výmeny. Ricochet hrajete na kurte, ktorý je celkovo menších rozmerov (8m dlhý, 5,5m široký a vysoký 2,7m) oproti kurtu na squash, máte ľahšiu raketu a loptičku, čo eliminuje negatívne vlastnosti ostatných raketových športov. Vďaka hre loptičkou o strop má hra omnoho menej prerušení kvôli loptičke mimo hraciu plochu. Zavedením elektroniky vám odpadajú starosti s počítaním. Stačí, keď stlačíte buď červené (R) alebo šedé (G) tlačítko na bočnej stene a na ukazovateli skóre, ktorý je umiestnený na prednej stene sa vám ihneď objaví aktuálny stav aj označenie strany, z ktorej budete podávať. Farby si s protihráčom rozdelíte pred začiatkom hry. Čelná stena je pod červenou čiarou vybavená infračerveným zariadením a hlasový signál vám ohlási out - teda úder pod hraciu plochu.
Pokiaľ sa teda tento veľmi dynamický šport rozhodnete vyskúšať, nesmiete opomenúť vybavenie. Vstup na kurt je povolený len v špeciálnej obuvi, takej, aby vám nerobila na kurte čierne šmuhy, označené aj ako NON-MARKER. Zoženieme ich v akomkoľvek obchode so športovým vybavením a ich cena sa pohybuje v rozmedzí cca 30 - 120 €. Dôležité je dbať, aby táto obuv bola kvalitná a aspoň päta topánky bola odpružená, keďže pri hre sú najviac zaťažované práve nohy.