Účinky solária

Svetlo, ktoré solárium vyžaruje, má optimálne zloženie pre rýchle a veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. 

Špeciálne lampy poskytujú pomerne vysoký podiel mierneho UV "A" opaľovacieho žiarenia. 
Toto predchádza spáleniu, kým súčasne vyvoláva pekné opálenie do bronzova v extrémne krátkom čase.

Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie) je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických poruchách alebo prechladnutí. 
Tiež veľmi dôležitým faktom je, že počas opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín "D", ktorý priamo ukladá vápnik do kostí, teda pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. 
Pri rôznych kožných ochoreniach, ako je akné, psoriáza, seborhea sa tiež prejavuje priaznivý efekt opaľovania v soláriu. 

UV zariadenia (solárium) by nemali používať osoby, (a to v ich vlastnom záujme) ktoré trpeli, alebo trpia na rakovinu kože, alebo sú na to náchylný.
Taktiež by sa nemali v soláriu opaľovať tie osoby, ktoré užívajú také lieky, ktoré zvyšujú citlivosť kože na ultrafialové žiarenie. Ak máte na koži trvalé opuchliny, vredy, alebo pigmentové pečeňové škvrny solárium nepoužívajte. 

Pred použitím solária zbavte svoju tvár kozmetiky a nepoužívajte žiadne produkty slnečnej ochrany. UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer žiadne škodlivé žiarenie typu UV "B" a UV "C" na rozdiel od priameho slnečného svetla. 
Počas opaľovania v soláriu používajte vždy dodávané ochranné okuliare a odporučenú solárnu kozmetiku. 
Po opaľovaní v soláriu sa doporučuje použiť pleťovú vodu, alebo pleťové mlieko, aby ste predchádzali vysúšaniu pokožky.

Tlačové správy: